ADMET

Complete News World in United States

Indie.  Naukowcy odkryli „drobne mutacje” wirusa Corona.  Mogą być odporni na szczepionkę

Indie. Naukowcy odkryli „drobne mutacje” wirusa Corona. Mogą być odporni na szczepionkę

Indyjscy naukowcy szukają przyczyn nasilenia się infekcji w kraju. Nadal nie wiadomo, czy do tej sytuacji przyczynił się odkryty w Indiach wariant B.1.617. Zespół ds. Rządu Indii pandemia Wspomniałem o tym częściowo na podstawie próbek wirus Wykryto „drobne mutacje”, które mogą „uniknąć odpowiedzi immunologicznej”.

Indie. Wykrywanie mutacji koronawirusa może uniknąć odpowiedzi immunologicznej

Może to oznaczać, że w niektórych przypadkach Szczepionki Nie ochroni przed taką mutacją. Jednak nie zgłoszono, czy u Indian lub jakiegokolwiek innego rodzaju koronawirusa wykryto „drobne mutacje”.

Jak dotąd indyjscy naukowcy twierdzą, że nie ma dowodów na znaczny wzrost ryzyka nowych mutacji. Światowa Organizacja Zdrowia nie uznała boomu indyjskiego za tak niebezpieczny, jak warianty występujące w Brazylii, RPA i Wielkiej Brytanii.

Obejrzyj wideo
Czy będzie obowiązek noszenia masek na zewnątrz?

Straż graniczna śledzi podróżnych powracających z Indii i Brazylii. 55 osób w trzy dni

Szczyt infekcji w Indiach

Indyjscy eksperci w Indiach, gdzie w ostatnich dniach odnotowano rekordowe przypadki COVID-19, uważają, że infekcja może osiągnąć szczyt w najbliższych dniach. Potwierdzano tam ponad 300 000 infekcji dziennie przez dziewięć dni. W sobotę odnotowano rekord świata wynoszący 402 000 nowych przypadków.

Obecna fala pandemii przekroczyła możliwości indyjskiego systemu opieki zdrowotnej. W szpitalach brakuje łóżek i borykają się z poważnymi problemami z zaopatrzeniem w tlen.

Do tej pory ponad 19 milionów ludzi zaraziło się koronawirusem w Indiach, z czego 208 000 zmarło. Szef indyjskiego zespołu prognozowania epidemii, Mathukumali Vidyasagar, uważa, że ​​prawdziwa liczba infekcji może być 50 razy wyższa, ponieważ wiele osób z infekcją bezobjawowo nie zgłasza się na testy.

Indyjska alternatywa w Polsce?

Warszawski klasztor, w którym znajduje się domniemany pacjent „zero” z mutacji indyjskiego koronawirusa, został zamknięty w Warszawie – niedawno wrócił z Indii. Zakonnica z Katowice, Praca w restauracji dla bezdomnych. Według PAP zakonnica nie żyje. Sanibid w Katowicach poinformował, że grupa sióstr z Zespołu Sióstr Misjonarek Miłości może zarazić się indyjskim typem koronawirusa.

READ  Pentagon nie planuje go strzelać. Części chińskiego pocisku mogą spaść na ziemię w weekend

oficjalny mówca Ministerstwo Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewnił, że gdy resort otrzyma wyniki dotyczące potencjalnego boomu w Indiach, natychmiast o tym poinformuje. Pod tym względem badane są również próbki pobrane od zakonnic z Warszawy.

DLOKAMamy pacjenta „zero” z indyjskim wariantem wirusa? Domy zakonne są zamknięte