ADMET

Complete News World in United States

Izrael.  Intensywne bombardowanie Strefy Gazy.  Benjamin Netanjahu: Hamas płaci wysoką cenę

Izrael. Intensywne bombardowanie Strefy Gazy. Benjamin Netanjahu: Hamas płaci wysoką cenę

Armia izraelska uderzyła w północną Strefę Gazy samolotami i artylerią naziemną. Wkrótce po rozpoczęciu operacji premier Izraela Benjamin Netanjahu potwierdził, że armia działa przeciwko Hamasowi i będzie kontynuować operację tak długo, jak będzie to konieczne. Izraelczycy mieszkający cztery kilometry od granicy ze Strefą Gazy zostali wezwani do szukania schronienia. Jak napisał The Times of Israel, jest to zapowiedź poprzedzająca spodziewany odwet ze strony Hamasu.

The Times of Israel poinformował, że izraelska armia bombarduje cele w północnej Strefie Gazy samolotami, helikopterami, czołgami i artylerią. IDF w jednym zdaniu potwierdziło informację, że operacja była kontynuowana m.in. z artylerii naziemnej.

Oglądaj transmisje na żywo w TVN24 GO

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek wieczorem, że armia działa przeciwko Hamasowi. „Hamas płaci wysoką cenę i robimy to i będziemy nadal pracować z wielką siłą” – powiedział. „Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane i proces ten będzie trwał tak długo, jak będzie to konieczne” – dodał.

Izrael przypuścił naloty na Strefę GazyMuhammad Saber / Bab / Agencja Ochrony Środowiska

Premier Izraela powiedział, że Izrael walczy w Strefie Gazy, a także walczy z konfliktami żydowsko-arabskimi wewnątrz kraju. Benjamin Netanjahu obiecał przywrócić prawo i porządek w kraju. Wezwał też obywateli, aby sami nie próbowali nakładać kar.

Media powiązane z Hamasem zacytowały „The Times of Israel” w piątek wieczorem, mówiąc, że Izrael przeprowadził ponad 150 strajków w ciągu kilku minut. Szacują, że co najmniej 109 osób, w tym 28 dzieci, zginęło już w wyniku bombardowania w tym tygodniu. „Wróg przeprowadza naloty demonstracyjne w celu sabotowania i zniszczenia. Ze względu na ich niezdolność do konfrontacji z opozycją” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Hamasu.

Siły Obronne Izraela wezwały Izraelczyków mieszkających w promieniu czterech kilometrów od Strefy Gazy do ewakuacji schronów. Izraelskie media podają, że jest to komunikat ostrzegawczy, ponieważ służby bezpieczeństwa spodziewają się odwetowych ataków z terytorium Strefy Gazy.

Strefa GazyPAP / Adam Ziminovich

Główne źródło obrazu: Muhammad Saber / Bab / Agencja Ochrony Środowiska

See also  Stany Zjednoczone Ameryki. 13-letnia Tristine zostaje zabita. Aresztowano 14-letniego nastoletniego przyjaciela