ADMET

Complete News World in United States

Korona wirus.  Indie płoną, a Zachód wciąż odmawia dzielenia się szczepionkami

Korona wirus. Indie płoną, a Zachód wciąż odmawia dzielenia się szczepionkami

  • Autor zarzuca Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym, że swoimi decyzjami ograniczyły dostęp do szczepionek w biednych krajach Globalnego Południa i doprowadziły do ​​1000 ofiar COVID-19.
  • W rzeczywistości, dodaje, pokazują światu środkowy palec, zbierając i kupując wszystkie dostępne moce produkcyjne
  • Pandemia koronawirusa zaostrzyła podziały wzdłuż linii regionalnych i etnicznych, odzwierciedlając system kolonialny świata, pisze Abayawardin.
  • Wiele krajów jest nadal zobowiązanych do otrzymania pojedynczej dawki szczepionki za pośrednictwem COVAX lub bezpośredniego zamówienia
  • Autor pisze, że Unia, wraz z innymi bogatymi narodami, wykorzystała swoją pozycję u władzy i bogactwa, aby uzyskać szczepionki i utrzymać dostępne zdolności produkcyjne, nie pozostawiając nic dla reszty świata.

Oryginalny artykuł na POLITICO.eu

Jako Azjatka mieszkająca w Europie, czuję się beznadziejna, patrząc na to, co dzieje się z moją dalszą rodziną, która nadal mieszka w Azji Południowej.

Moja siostra, która pracuje na pierwszej linii frontu, nie może przyjąć drugiej dawki szczepionki na koronawirusa, ponieważ nie jest ona już dostępna z Serum Institute of India, największego producenta szczepionek na świecie, częściowo z powodu decyzji podjętych w Stanach Zjednoczonych. Państwa i Unia Europejska.

Indie płoną. Cały świat płonie. Wydaje się jednak, że życie ludzkie w krajach południowego świata nie ma wartości dla krajów, które mają monopol na szczepionki przeciwko wirusowi Corona.

Byłem zły, zdradzony i porzucony, gdy odkryłem, że Stany Zjednoczone wykorzystały ustawę o produkcji obronnej, aby zakazać eksportu materiałów potrzebnych do produkcji szczepionek do Indii, co spowodowało 50-procentowy spadek produkcji.

W międzyczasie Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Japonia blokują dostęp do szczepionek w Światowej Organizacji Handlu (WTO), sprzeciwiając się żądaniu Republiki Południowej Afryki i Indii o czasowe zniesienie praw własności intelektualnej, tak aby odpowiednie szczepionki były dostępne dla wszystkich.

READ  Wykryto nowy standardowy zmutowany wariant koronawirusa. Kontuzjowani: podróżnicy z Tanzanii

Zasadniczo pokazują światu swój środkowy palec, zbierając i kupując wszystkie dostępne moce produkcyjne.

Rasizm przejawia się nie tylko w stosunku do osób kolorowych mieszkających w Unii Europejskiej czy USA. Można by uniknąć stosów kremacji w Indiach i innych biednych krajach, gdyby globalna Północ okazywała szacunek dla życia ludzkiego w swojej polityce szczepień. Zamiast tego stawiają zysk przed ludźmi.

Światowy system kolonialny

Pandemia koronawirusa zaostrzyła podziały wzdłuż linii regionalnych i etnicznych, odzwierciedlając kolonialny system świata. Po raz kolejny ujawnił, jak kolonializm stworzył skrajne nierówności, które wciąż rządziły światem.

Wiele krajów nie otrzymało jeszcze pojedynczej dawki COVAX ani bezpośredniego zamówienia. Dla większości kolorowych ludzi na świecie jedyną nadzieją są szczepionki produkowane w Indiach, Rosji i Chinach – mimo to ich produkcja jest sparaliżowana polityką Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Unia Europejska, wraz z innymi bogatymi krajami, wykorzystała swoją siłę i bogactwo, aby uzyskać szczepionki i utrzymać dostępne zdolności produkcyjne, nie pozostawiając nic dla reszty świata.

Nawet w Europie wielu imigrantów i mniejszości etnicznych spotyka się z dyskryminacją w postaci ograniczonego dostępu do szczepionek z powodu braku dokumentu tożsamości, statusu pobytu lub dostępu do informacji. Azjaci w Europie są ścigani i zabijani w Azji przez szczepionkę przeciwko kolonializmowi, która przypomina apartheid.

Ponad 150 milionów ludzi zaraziło się koronawirusem, odkąd Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalną pandemię 11 marca 2020 r. Podobnie jak w dzisiejszych Indiach, wiele biednych krajów będzie musiało stawić czoła katastrofalnej liczbie zgonów i infekcji, jeśli nadal będziemy czerpać zyski z życia ludzkiego.

Jest alternatywa. Unia Europejska i jej państwa członkowskie mogłyby poprzeć propozycję Indii i Republiki Południowej Afryki. Wyrażając zgodę na tymczasowe przeniesienie praw własności intelektualnej na mocy Porozumienia w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (TRIPS), wykażą się zaangażowaniem w ludzkie przyzwoitość i globalną współpracę oraz zwiększą globalny dostęp do szczepionek. Uratowałoby też miliony istnień ludzkich.

READ  Zuzana Chaputova: Papież Franciszek przyjeżdża na Słowację

Jako społeczeństwo oparte na wartościach Unia Europejska ma moralny obowiązek usunięcia barier, które mogą zagwarantować przystępne cenowo zaopatrzenie w niezbędne ilości leków.

Uznanie poważnych nierówności na świecie i udostępnienie globalnego południa zasobów na walkę z pandemią – zamiast zwykłego wysyłania pomocy humanitarnej – to minimum, do którego przywódcy UE muszą się stosować.

Nie robienie tego jest rasistowskie i nieludzkie.

Sanka Chandima Abayawardin jest odpowiedzialna za komunikację cyfrową, zwalczanie rasizmu wobec Azjatów, dekolonizację, klimat i pochodzenie etniczne w Europejskiej Sieci Przeciwko Rasizmowi (ENAR). Jego opinie są jego własne.

Wydawca: Mishaw Bronatovsky