ADMET

Complete News World in United States

Pokład samolotu

Korona wirus. Pasażerowie weszli na pokład w dobrym stanie zdrowia. 52 rannych zostało zwolnionych

Pasażerowie lotu z Delhi do Hongkongu zgłosili negatywne wyniki testu Covid-19 przed wejściem na pokład samolotu. Po dotarciu na miejsce trafiali na przymusową kwarantannę. Ostatnie badania pokazują, że 52 osoby zostały zarażone koronawirusem.

Niefortunny lot Vistara Airlines z Delhi do Hongkongu odbył się 4 kwietnia. Początek tego miesiąca zbiegł się z wybuchem najgorszej nowej fali pandemii koronawirusa w Indiach.

Jak to możliwe, że dziesiątki osób zarażonych koronawirusem wysiadło z samolotu, z którego wszyscy mieli być „zdrowi”? Eksperci opracowali wiele teorii.

Wycieczka do Hongkongu. 52 pasażerów jest zarażonych wirusem Corona

Wszyscy pasażerowie lotu do Hongkongu zostali przebadani pod kątem zakażenia koronawirusem przed wejściem na pokład samolotu. W każdym przypadku uzyskano wynik negatywny. Jednak po trzech tygodniach kwarantanny w miejscu docelowym (izolacja jest obowiązkowa dla podróżnych), stwierdzono, że 52 osoby mają Covid-19.

Ani Vistara, ani władze w Hongkongu nie określiły dokładnie, ile osób było na pokładzie. Wiadomo jednak, że w normalnych warunkach samolot może pomieścić 188 pasażerów.

Według Daily Mail eksperci zastanawiają się, jak poważne obrażenia mogły wystąpić podczas jednego lotu. Wskaż to Ryzyko zarażenia się koronawirusem od podróżującego na pokładzie jest niezwykle niskie Dzięki specjalnym filtrom powietrza na pokładzie. Eksperci zidentyfikowali cztery możliwe teorie.

Zobacz także

Płaska powierzchnia

Koronawirus w samolocie z Indii. Jak się zaraziłem?

Zgodnie z pierwszą hipotezą pasażerowie zarazili się infekcją między procedurą testową a wejściem na pokład (test należy wykonać do 72 godzin przed odlotem). Druga teoria głosi, że indyjskie testy mogły nie wykryć koronawirusa lub że pasażerowie przedstawili fałszywe badania. Trzecią opcją jest zarażenie podróżnych podczas kwarantanny hotelowej. Według niedawnej hipotezy pasażerowie mieli zmutowaną i wysoce zaraźliwą wersję koronawirusa i są odporni na system wentylacji samolotu.

READ  Stany Zjednoczone Ameryki. Śmierć George'a Floyda. Były policjant Derek Chauvin usłyszał werdykt

Jedna z pasażerów tego lotu, która podróżowała z rodziną, powiedziała Wall Street Journal, że najprawdopodobniej zaraziła się infekcją na pokładzie. Przyznała, że ​​podczas rejsu z Delhi do Hongkongu niektórzy pasażerowie zdejmowali maski podczas jedzenia, wiele osób kaszlało, a rodzice z płaczącymi dziećmi spacerowali po całym pokładzie.

Epidemiolog, dr Eric Vejel Deng, poinformował w mediach społecznościowych, że zakażenie 8 osób zostało potwierdzonych przed wysłaniem do kwarantanny. Dodał, że gdyby nie obowiązkowa izolacja po przyjeździe, 39 osób mogłoby potencjalnie dalej rozprzestrzeniać infekcję. Podkreślił znaczenie utrzymania ścisłej kontroli epidemiologicznej, aby zapobiec przenoszeniu wirusa.

Zobacz także

Źródło: Daily Mail, Wall Street Journal, Polsat News