ADMET

Complete News World in United States

W piątek na całym świecie odnotowano ponad 893 tys. nowych zakażeń koronawirusem - wynika z zestawienia przedstawionego przez agencję AFP. To najwyższa dobowa liczba przypadków od początku pandemii, będąca w dużej mierze efektem potężnej fali infekcji w Indiach.

Rekordowa liczba nowych infekcji koronawirusem na świecie

W piątek na całym świecie zarejestrowano ponad 893 000 miejsc pracy. Nowe infekcje wirusem Corona – według listy dostarczonej przez Agence France-Presse. Jest to najwyższa dzienna liczba przypadków od początku pandemii, głównie z powodu masowej fali infekcji w Indiach.

Według Agence France-Presse A wcześniej najwyższy dzienny bilans nowych infekcji, który wyniósł 819 tys., Odnotowano 8 stycznia.

w tym czasie Najgorsza epidemia w IndiachW sobotę został pokonany po raz czwarty z rzędu Światowy rekord liczby nowych infekcji w ciągu jednego dnia – 346 786. Oficjalnie 2624 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin – to także jak dotąd największa liczba – ale eksperci podejrzewają, że liczby te są zaniżone. W wielu miastach szpitale cierpią z powodu przeludnienia i braku tlenu dla pacjentów, a krematoria nie nadążają za kremacją.

W ciągu ostatniego tygodnia Na całym świecie zgłoszono ponad 5,5 miliona nowych przypadków koronawirusa, Z czego prawie 2 miliony w Indiach. Znaczące liczby odnotowano także w Stanach Zjednoczonych (490 000), Brazylii (459 000) i Turcji (404 000).

Jeśli obecna epidemia będzie się nadal rozwijać, w przyszłym tygodniu 150 milionów potwierdzonych przypadków koronawirusa na świecie zostanie oficjalnie przekroczonych. W sobotę było to 145,55 mln, a liczba zgonów wyniosła 308,8103.

READ  Grecja otworzy się na turystów. Urlop jest możliwy bez kwarantanny, ale musi być spełniony jeden z dwóch warunków