ADMET

Complete News World in United States

Szwecja: 25% obywateli ma przeciwciała

Szwecja: 25% obywateli ma przeciwciała

Liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Szwecji przekroczyła 1 milion. Badania pokazują, że prawie jedna czwarta populacji kraju ma przeciwciała.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażeń w Szwecji wzrosła o 6 526 do 1 002 121, a także odnotowano jeszcze siedem zgonów. Całkowita liczba zgonów z powodu COVID-19 osiągnęła 14158.

Wyniki testów krwiodawstwa dostarczonych przez szwedzkie władze zdrowotne pokazują, że 22 procent z nich wytwarzało przeciwciała w sposób naturalny po zachorowaniu na COVID-19 w ciągu ostatniego roku. „Zakładamy, że ta skala odzwierciedla całą populację” – powiedziała Karen Tegmark Wessel z Public Health Authority.

Według prognoz rozwoju epidemiologicznego publikowanych przez tę instytucję, jeśli Szwedzi utrzymają dystans społeczny, od połowy maja liczba zakażeń zacznie się zmniejszać, a wczesnym latem „zagrożenie epidemią zostanie ograniczone”. W przypadku nieprzestrzegania zaleceń i ograniczeń szczyt zachorowalności na COVID-19 (sięgający 7,5 tys. Przypadków dziennie) może nastąpić w połowie czerwca, a sytuacja ulegnie znacznej poprawie dopiero w sierpniu.

Potwierdzono również, że w obu scenariuszach na wyraźny spadek liczby zakażeń w okresie letnim, niezależnie od czynników takich jak pogoda, wpłynie szeroko rozpowszechnione szczepienia przeciwko COVID-19.

Do tej pory w Szwecji przynajmniej jedną dawkę preparatu przyjęło 2,7 mln osób (33% dorosłej populacji) i 794 tys. Osób. (9,7%) dwie dawki. W tym tygodniu w wielu regionach zaczęto rejestrować szczepienia na następny rok dla dorosłych w wieku poniżej 60 lat.

See also  Departament Stanu USA odradza podróżowanie do Polski