ADMET

Complete News World in United States

Unia Europejska jest drugim co do wielkości niszczycielem lasów deszczowych [RAPORT]

Unia Europejska jest drugim co do wielkości niszczycielem lasów deszczowych [RAPORT]

Obejrzyj wideo
Czy powierzchnia lasów w Polsce już się powiększa? „Nigdy nie mieliśmy tylu drzew i tak małych lasów”

Raport Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (World Wildlife Fund) obejmuje lata 2005–2017. Został oparty na zdjęciach satelitarnych i badaniach przepływu handlu. Z raportu wynika, że ​​największymi niszczycielami lasów deszczowych są Chiny i Unia Europejska.

Ekspert WWF: To ostatnia rozmowa. Morze Bałtyckie potrzebuje naszej pomocy

Unia Europejska odpowiada za kilka procent. Wylesianie światowych lasów deszczowych

Wysoki popyt na soję, olej palmowy, wieprzowinę, kakao i kawę przyczynia się do niszczenia lasów. Zwraca uwagę WWF Konsumpcja w Unii Europejskiej odpowiada za 16 proc. Wylesianie światowych lasów deszczowychZwiązane z handlem międzynarodowym. Można więc powiedzieć, że Unia Europejska pośrednio zwolniła 203 000 miejsc pracy. Hektar Lasy I emisje 116 milionów ton Nasycić.

Największym niszczycielem lasów deszczowych na świecie są Chiny. Ich udział w globalnym wylesianiu wynosi 24%. Indie (9%), Stany Zjednoczone (7%) i Japonia (5%) są za Unią Europejską.

Morze Bałtyckie jest w niebezpieczeństwie.  Pałac Kultury i Nauki zniknął. Do Morza Bałtyckiego. Martwe strefy to około 18 procent. morze

Polska jest jedną z ośmiu gospodarek Unii Europejskiej, które przyczyniły się do wylesiania

W latach 2005-2017 największe gospodarki Unii Europejskiej – Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Wielka Brytania i Włochy – były odpowiedzialne za 80 proc. Wylesiania przez Unię Europejską. Popyt na towary, takie jak soja i wieprzowina, jest również szkodliwy dla ekosystemów nieleśnych, takich jak łąki lub mokradła.

Jedna z głównych autorek raportu, Anke Schulmeister-Oldenhove, dyrektor biura ds. Polityki leśnej, powiedziała, że ​​wylesianie i transformacja ekosystemów na całym świecie napędzają kryzys klimatyczny i bioróżnorodność, niszcząc źródła utrzymania i zagrażając naszemu zdrowiu. WWF Do polityki europejskiej. „W tej chwili Unia Europejska jest częścią problemu, ale przy odpowiednim prawodawstwie możemy być częścią rozwiązania” – dodała.

READ  W nocy na Lampeduzę przybyło ponad pół tysiąca imigrantów

Komisja Europejska zaproponuje nowe przepisy ograniczające ryzyko wylesiania

Komisja Europejska zamierza przedstawić propozycje nowych przepisów Unii Europejskiej dotyczących wylesiania. Raport WWF podkreśla pilną potrzebę wprowadzenia prawa uwzględniającego ogólny wpływ konsumpcji w Unii Europejskiej na lasy naszej planety i inne ekosystemy, takie jak łąki i tereny podmokłe.

Organizacja międzynarodowa oczekuje, że nowe prawo UE zagwarantuje, że produkty i towary, które przyczyniają się do wylesiania lub stwarzają ryzyko wylesiania, nie trafiają w pierwszej kolejności na rynek UE. WWF polega również na ścisłej współpracy Unii Europejskiej z innymi krajami w celu wspierania globalnych wysiłków na rzecz zaprzestania wylesiania, niszczenia przyrody i łamania praw człowieka.