ADMET

Complete News World in United States

Wykryty u przybywających z Tanzanii wariant wirusa SARS-CoV-2 ma aż 34 mutacje, z których część ułatwia mu unikanie przeciwciał wytworzonych pod wpływem szczepionek – donosi nierecenzowane pismo "medRxiv".

Wykryto nowy standardowy zmutowany wariant koronawirusa. Kontuzjowani: podróżnicy z Tanzanii

Wariant SARS-CoV-2, który został wykryty u ludzi z Tanzanii, zawiera do 34 mutacji, z których niektóre pomagają mu uniknąć przeciwciał wytwarzanych przez szczepionki, według niepublikowanego czasopisma „medRxiv”.

Nowy typ koronawirusa został odkryty dzięki rutynowym kontrolom trzech podróżnych, którzy przybyli do Angoli samolotem z Tanzanii w połowie lutego.

Tak sądzą eksperci Jest to najczęściej mutowany szczep SARS-CoV-2 na świecie.

Spośród 34 znalezionych zmian 14 dotyczyło białka kolca, części wirusa, której używa, aby dostać się do ludzkich komórek i wywołać chorobę. Dla porównania: wariant brazylijski zawiera łącznie 18 mutacji, z których 10 jest związanych z białkiem wypustek, podczas gdy wariant brytyjski zawiera 17, w tym osiem w białku wypustek.

Nowa zmienna, Tymczasowo nazywany również A.VOI.V2, zawiera również irytującą zmianę w E484K Określany jako „wysięgnik ewakuacyjny”: Wirus pomaga pokonać przeciwciała. Występuje również w innych irytujących odmianach.

Naukowcy z Ministerstwa Zdrowia Angoli, Afrykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, Uniwersytetów Oksfordu i Kapsztadu oraz Centrum Badawczego KRISP ostrzegli, że nowa alternatywa wymaga „pilnych badań”.

Oni istnieją Obawy, że „super warianty” nowego koronawirusa – na przykład Indie i Brazylia – mogą dalej rozprzestrzeniać epidemię. W Brazylii SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany, w Indiach liczba nowych infekcji przekraczała 300 000 dziennie.

Eksperci ostrzegają, że epidemia w Tanzanii jest „w dużej mierze nieudokumentowana”, a kraj ma „niewiele środków ochrony zdrowia publicznego”. Dodajmy, że duża część dochodów Tanzanii pochodzi z turystyki. W Polsce Zanzibar stał się w ostatnich miesiącach ogromnym hitem na zagranicznych wyjazdach.

Oficjalnie do tej pory w Tanzanii wykryto tylko 509 przypadków koronawirusa, a 21 pacjentów z Covid-19 zmarło – rzeczywiste liczby są prawdopodobnie znacznie wyższe.

READ  Korona wirus. Wielka Brytania: Wniosek będzie paszportem szczepionki

Należy tutaj zauważyć, że Rząd Tanzanii zaprzeczył pandemii, a prezydent John Magufuli wezwał do … modlitwy i używania ziół Aż do przedwczesnej śmierci w marcu. Według oficjalnej wersji prezydent zmarł na serce, zdaniem opozycji – z Covid-19.

Eksperci są również zaniepokojeni „próżnią informacyjną” w Tanzanii, która utrudnia monitorowanie potencjalnie niebezpiecznych nowych mutacji.

Tymczasem istnieje obawa, że ​​dynamiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa zwiększy liczbę mutacji i związanych z nimi zagrożeń – wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirus Coraz większe szanse na mutację, aby stać się bardziej śmiercionośną, bardziej zaraźliwą i skuteczniejszą w unikaniu przeciwciał.

Badania wykazały, że obecnie dostępne szczepionki Covid-19 działają przeciwko nowym wariantom wirusa, ale mogą być mniej skuteczne.

Zagrożenie nowymi szczepami powoduje, że pomimo wprowadzenia szczepionek przeciwko Covid-19 W nadchodzącym roku koniecznością mogą być również maski i dystans społeczny.

/ RMF FM

/ RMF FM

Po więcej informacji odsyłamy do nowego Radia Internetowego RMF24.pl:


Słuchaj teraz online!

Radio RMF24.pl Informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.