ADMET

Complete News World in United States

12 influencerów odpowiada za większość fake newsów dotyczących szczepień

Za większość fałszywych wiadomości o szczepionkach odpowiada 12 influencerów

Z raportu Center for Combating Digital Hate wynika, że ​​65 proc. Wszystkie fałszywe wiadomości i mity dotyczące pojawiających się szczepień przeciwko koronawirusowi (COVID-19) pochodzą od dziesiątek influencerów. Organizacja zademonstrowała sieć kontaktów, która rzekomo świadczy o jej wpływie na popularność fałszywych teorii.

Digital Hate Center to brytyjsko-amerykańska organizacja non-profit działająca od 2017 roku. Jej prawnym celem jest walka z nienawiścią i dezinformacją w internecie. Organizacja stara się wywrzeć presję na cyfrowych gigantów, promując wprowadzanie mechanizmów ograniczających rozprzestrzenianie się niezweryfikowanych informacji.

Rapporto Częściowe centrum przeciwdziałania cyfrowej nienawiści

12 najlepszych graczy

Z raportu wynika, że ​​65 proc. Wszystkie kłamstwa i mity na temat szczepionek na Covid-19 pochodzą z kont 12 liderów mediów społecznościowych. Raport analizuje przepływ ruchu między stronami i sugeruje, że każda z przedstawionych list ma wyraźny interes w tworzeniu błędnych teorii szczepień.

Zobacz: Stany Zjednoczone wydają miliardy na dostęp do Internetu podczas pandemii COVID-19

Lista zawiera 12 konkretnych nazw z informacjami o platformach, na których pracują:

 1. Joseph Mercola
 2. Robert F. Kennedy Jr.
 3. Ty i Charlene Bollinger
 4. Sherry Tenpenny
 5. Reza Islam |
 6. Rashid Battar
 7. Irene Elizabeth
 8. Sayer G.
 9. Kelly Brogan
 10. Christian Northrop
 11. BenTapper
 12. Kevin Jenkins

Działalność prywatna

Raport zawiera również informacje o tym, jak zarabiają, gdzie pracują i jakie organizacje sponsorują.

Joseph Mercola, numer jeden na liście, przez wiele lat pracował jako lekarz medycyny alternatywnej. Prowadzi kliniki udzielające porad w zakresie naturalnych środków. Oprócz doradztwa, które udziela również online, mężczyzna zarabia na sprzedaży suplementów diety i naturalnych produktów leczniczych.

Zobacz: Więzienie zostało zawieszone z powodu fałszywych wiadomości o koronawirusie

Marcula jest autorem książki „Prawda o COVID-19”, w której próbuje udowodnić, że pandemia koronawirusa to elitarny wynalazek.

Następny na liście był Robert F. Kennedy Jr., związany z byłym prezydentem USA. Organizacja, której Kennedy przewodniczy od lat, publikuje i prowadzi wykłady i wykłady, których celem jest kwestionowanie legalności stosowania szczepionek.

Element wspólny

Ponadto na liście są działacze, organizacje antyszczepionkowe, właściciele firm produkujących suplementy diety, leki wspomagające walkę z Covid-19 oraz autorzy książek kwestionujących istnienie epidemii.

Zdaniem autorów raportu, publikacja będzie narzędziem lobbowania właścicieli portali społecznościowych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na blokowanie kont opisanych w raporcie.

ko / PRZ / Center for Digital Hate / Polsatnews.pl

Czytaj więcej